Category Archives: Kaszel

Uporczywy kaszel

Uporczywy kaszel bywa zazwyczaj objawem infekcji dolnych lub górnych dróg oddechowych. Może pojawić się zarówno jako objaw zwykłego przeziębienia, jak i poważniejszej choroby, takiej jak zapalenie płuc. Jakie jeszcze czynniki mogą być przyczyną kaszlu i w jaki sposób można zminimalizować ten objaw?

Continue reading →

Szczekający kaszel

Szczekający kaszel u dziecka, to szczególna odmiana kaszlu, która ze względu na jego nietypowy charakter, może zaniepokoić rodziców i opiekunów. Gdy pojawi się szczekający kaszel, bardzo ważna jest odpowiednio szybka reakcja, gdyż w skrajnych przypadkach może dojść nawet do uduszenia się. Stanowi on więc często bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka.

Continue reading →

Syrop z cebuli na kaszel

Kaszel to dolegliwość, która pojawia się stosunkowo często przy okazji infekcji bakteryjnych lub wirusowych. Zlikwidowanie kaszlu bywa trudne. Zdarza się, że jego całkowite pozbycie się może zająć nawet kilka tygodni. Na rynku jest dostępnych szereg środków farmakologicznych leczących kaszel, jednakże nie są one w stanie zastąpić naturalnych metod leczenia. Doskonałym specyfikiem, na który warto jest się zdecydować w tej sytuacji, jest syrop z cebuli na kaszel.

Continue reading →

Syrop na kaszel

Kaszel to bardzo częsta przypadłość, najczęściej stanowiąca objaw choroby dróg oddechowych. Jednym z pierwszych farmaceutyków, po które sięga chory dotknięty kaszlem, jest syrop na kaszel. W zależności od rodzaju kaszlu, stosować można syrop na suchy kaszel lub mokry.

Continue reading →

Suchy kaszel

Dzieci szczególnie mocno odczuwają dolegliwości związane z kaszlem. Przede wszystkim, nie rozumieją, że nie jest to coś groźnego i reagują strachem, trudno też pozbyć się im wydzieliny.

Continue reading →

Kaszel w ciąży

Ciąża wydaje się jednym z najbardziej wyjątkowych oraz wymagających stanów w życiu kobiety – świadomość obecności płodu oraz wpływu na jego zdrowy rozwój sprawia, że kobieta z większą uwagą i odpowiedzialnością spogląda na spożywane produkty. Ma to odniesienie również do leków – warto zastanowić się nad dostępnymi, bezpiecznymi sposobami leczenia, zwłaszcza jeśli pojawia się kaszel podczas ciąży.

Continue reading →

Kaszel u niemowlaka

Kaszel u noworodka obserwujemy niezwykle często. W większości przypadków nie jest on spowodowany żadną chorobą, a jedynie naturalną reakcją organizmu na pojawienie się substancji drażniących w przełyku małego dziecka. Sytuacją alarmująca rodzica powinien być jednak kaszel, który występuje przez dłuższy okres czasu lub gdy oprócz kaszlu, obserwujemy również dodatkowe objawy, jak gorączka, świszczący oddech, czy inne. W tym przypadku niezbędna będzie konsultacja z lekarzem pediatrą.

Continue reading →

Kaszel u dziecka

Kaszel u dziecka, podobnie jak kaszel u osoby dorosłej, jest zazwyczaj oznaką infekcji. Warto jednak pamiętać, że ten objaw może mieć również inne przyczyny, takie jak alergia czy drażniące substancje. W jaki sposób zwalczać kaszel u dzieci i czy zawsze takie działanie jest konieczne?

Continue reading →

Kaszel palacza

Kaszel palacza to bardzo charakterystyczna dolegliwość, która dotyka nie tylko czynnych palaczy, ale też osoby z ich najbliższego otoczenia. Dym papierosowy zawiera w sobie bardzo dużą ilość, bo prawie 4 tys. szkodliwych substancji, które drażnią drogi oddechowe, wywołując charakterystyczny kaszel. W samej Polsce kaszlem palacza jest dotkniętych kilka milionów osób, które często nie zauważają, że coś złego dzieje się w ich organizmie. Wiele osób uważa, że jest to normalne, iż przy paleniu papierosów pojawia się dokuczliwy kaszel.

Continue reading →

Kaszel mokry

Mokry kaszel stanowi jedną z częstych przyczyn wizyt u lekarza, jak również jeden z podstawowych objawów przeziębienia. Jego charakterystyczną cechą jest odkrztuszana wydzielina, stąd określenie kaszlu jako mokry. Sposoby radzenia sobie z tą dolegliwością koncentrują się głównie na rozrzedzaniu odkrztuszanej wydzieliny, w celu ułatwienia jej usunięcia.

Continue reading →