Category Archives: Medycyna

laser vectus - demonstracja

Depilacja Laserowa Gdynia: Usuwanie Irytujących Włosków Na Zawsze

Niesłabnącym od kilkudziesięciu lat trendem w kosmetologii oraz medycynie estetycznej jest brazylijska polegająca na usuwaniu nadmiaru owłosienia z okolic narządów płciowych i miejsc intymnych. Według statystyk, współcześnie jest jednym z najczęściej wykonywanych, a tym samym jednym z najbardziej poszukiwanym zabiegów, zarówno przez panie, jak i przez panów. Co warte wspomnienia, jej najczęściej wybieranym wariantem jest z wykorzystaniem lasera Vectus, której to metodzie chcieliśmy poświęcić nasz dzisiejszy artykuł. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym tematem do lektury. Continue reading →

Z czego wynika popularność zabiegu jakim jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który każdego dnia zyskuje coraz większą popularność wśród społeczeństwa. Jest tak, ponieważ gładka skóra stanowi w obecnych czasach rodzaj mody i jest ona jedną z kluczowych kwestii dotyczących poczucia atrakcyjności. Na depilację laserową decyduje się coraz większa liczba kobiet na całym świecie. Laserowa depilacja polega na potraktowaniu skóry wiązką lasera, która wnika w jej strukturę, aż do mieszków włosowych i powoduje ich trwałe zniszczenie. Depilacja laserowa, opinie na jej temat są jednoznacznie dobre. Większość pacjentek, które zdecydowały się na jej zastosowanie w pełni poleca zabieg jakim jest depilacja laserowa. Efekty zabiegu są niezwykle trwałe i można zauważyć je już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym. Depilacja laserowa, ile zabiegów zapewnia maksymalne efekty? Zazwyczaj ich liczba zamyka się w trzech sesjach, ale niekiedy zabieg należy powtarzać nawet pięć razy. Ponadto, po około roku konieczne jest przeprowadzanie zabiegu przypominającego, aby podtrzymać efekt gładkiej skóry.

Czy depilacja laserowa boli?

Trwała depilacja przy użyciu lasera diodowego Vectus jest w pełni wolna od przykrych konsekwencji bólowych. Jest tak ze względu na to, że na obszarze jego głowicy zastosowane zostało szkło szafirowe, które nieustannie chłodzi depilowane miejsce, powodując tym samym miejscowe znieczulenie.

Depilacja laserowa, a ciąża – czy przeprowadzanie zabiegu w tym stanie jest bezpieczne?

Depilacja laserowa w ciąży oraz na ciele kobiet będących w okresie laktacji nie powinna być przeprowadzana. Badania na grupie takich pacjentek nie zostały przeprowadzone, co może być punktem wyjścia do rozważań nad tym, że może to być szkodliwe.

Depilacja laserowa, cena zabiegu.

Jak w przypadku każdego zabiegu, obiekcję pacjentów pojawiają się także w stosunku do zabiegu jakim jest laserowa depilacja. Cena tutaj odrywa właśnie taką rolę. Należy jednak zwrócić uwagę, że jest to wydatek ponoszony jednorazowo. Depilacja laserowa, koszt z nią związany waha się od 100 zł w przypadku usuwania wąsika do 900 jeśli chodzi o okolice bikini lub nóg. Jednak pozwala to na trwale utrzymanie efektów i jest tańsze od tradycyjnych metod depilacji, które wymagają kupowania kilka razy w tygodniu maszynek jednorazowych bądź kremów do golenia.

Laserowa depilacja w Gdyni (o niej więcej tu: http://vectusgdynia.pl/kobiety/), czyli usuwanie owłosienia laserem to ukłon w kierunku wszystkich osób, które cenią sobie wygodę i komfort. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu tego typu przeciwwskazania do depilacji laserowej występują również.

Depilacja laserowa, przeciwwskazania, które jej dotyczą to między innymi:

 • usuwanie włosów laserem nie powinno być przeprowadzane na skórze kobiet będących w ciąży oraz w okresie laktacji;
 • pacjent nie może chorować na bielactwo ani łuszczycę;
 • przed i w trakcie zabiegu nie wolno przyjmować leków światłouczulających oraz retinoidów;
 • na skórze pacjenta nie mogą występować infekcje lub podrażnienia;

Depilacja laserowa, jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem nie wolno korzystać z kąpieli słonecznych ani solarium, powinno się także odstawić leki antydepresyjne oraz retinoidy, a także leki i ziła, które wykazują działanie światłouczulające. Skóra przed zabiegiem nie powinna być poddawana innym metodom depilacji. Oparzenia po depilacji laserowej nie wystąpią jeśli pacjent będzie stosował się do zaleceń lekarskich. Depilacja laserowa, skutki uboczne nie dotyczą osób, które podchodzą do tego co zaleca lekarz poważnie.

W jaki sposób dbać o skórę po zabiegu?

Koniecznym jest spożywanie dużych ilości wody. Poleca się także stosowanie Panthenolu lub kremów nawilżających, które nie zawierają w składzie spirytusu. Należy zrezygnować z korzystania z kąpieli słonecznych oraz solarium jeszcze miesiąc po przeprowadzonym zabiegu. Należy także unikać chlorowanej wody oraz gorących kąpieli.

Więcej o zabiegach na ciało i twarz na stronie Clinica Cosmetologica Gdynia

Zabieg ujędrniający bez sklapela - Ultraformer III HIFU

Bezinwazyjny sposób na gładką skórę – Ultraformer III HIFU

Jeśli masz problemy z wiotką, pozbawioną elastyczności i jędrności skórą na twarzy, szyi oraz innych partiach ciała, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie bezinwazyjny lfting Ultraformer III HIFU. Nadmiar skóry, który jest wynikiem zbyt szybkiej utraty masy ciała to także wskazanie do wykonania zabiegu. Ta innowacyjna metoda pomoże w pozbyciu się wszystkich tych niedoskonałości. Sprawi, że pozbędziemy się krępujących niedoskonałości bez konieczności operacji plastycznych i stosowania skalpela. Sprawdź, jak to możliwe! Continue reading →

W obecnych czasach, kiedy ludzie coraz częściej skupiają się na karierze, a coraz rzadziej myślą o małżeństwie a tym bardziej o posiadaniu dzieci, szerzy się zainteresowanie różnymi metodami antykoncepcji. Na rynku dostępnych jest kilka opcji walki z płodnością. Zarówno istnieją metody przeznaczone wyłącznie dla kobiet – tabletki hormonalne czy popularne spirale jak i dla mężczyzn, czyli coraz bardziej popularna wazektomia.

Z roku na rok przybywa chętnych na wykonanie tego zabiegu, a wśród zdecydowanych przeważają mężczyźni powyżej 35 roku życia. Zabieg wazektomii jest to bezpieczniejsza, łatwiejsza i tańsza opcja w porównani do m.in. podwiązywania jajowodów u kobiet.

Continue reading →

Domowe sposoby na opuchliznę

Opuchlizna to dolegliwość, która ma różne podłoże. Często pojawia się na nogach, zwłaszcza u osób wykonujących siedzącą pracę. Może wskazywać na problemy z krążeniem, a także na nieprawidłową pracę nerek. Towarzyszy różnych urazom i kontuzjom.

Znany domowy sposób na opuchliznę to miejscowe stosowanie octu winnego. Okłady przygotowuje się z mieszanki octu z wodą w proporcji jeden do jednego. Ręcznik lub bandaż moczy się w roztworze i przykłada do zmienionego miejsca. Okłady należy trzymać przez około 10 minut. Następnie czynność można powtórzyć dopóki nie przyniesie efektów.

Miejscowo stosuje się również okłady z kapusty. Jest to sposób pochodzący z medycyny naturalnej. Chociaż nie do końca wiadomo, dlaczego kapusta pomaga w przypadku takich dolegliwości, jednak jej skuteczność została potwierdzona doświadczeniami wielu pokoleń. Liście kapusty stosuje się w formie okładów. Aby przyniosły pozytywne rezultaty należy je dokładnie rozbić, żeby puściły cenny sok. Następnie miazgę przykłada się do opuchniętego miejsca, obwiązuje folią i bandażem. Okład należy pozostawić przez pół godziny, następnie można wykonać nowy. Stosowanie kapusty przynosi szybką ulgę w przypadku kontuzji, stłuczeń, zmęczenia, a także problemów ze stawami, czy stanów zapalnych żył.

Domowe sposoby na opuchliznę to także stosowanie ziół. Z powracającymi obrzękami można uporać się również od wewnątrz przez systematyczne używanie preparatów ziołowych, które poprawiają funkcjonowanie organizmu. Dużą popularnością cieszy się między innymi mikstura z melasy i anyżku. Zaleca się także przyjmowanie owocu jałowca oraz korzeni i liści mniszka lekarskiego. Oba zioła wykazują przede wszystkim działanie moczopędne. Dobre efekty daje również głóg, który przyczynia się do poprawienia krążenia oraz reguluje ciśnienie krwi.

Jak pozbyć się opuchlizny nóg spowodowanej zmęczeniem? Prosty sposób na uniknięcie tego problemu to możliwie częste zmienianie pozycji. W czasie pracy przy komputerze warto od czasu do czasu wstać i przejść się. Aktywność mięśni łydki pomoże w usunięciu płynu z kończyn. Pomogą także proste ćwiczenia, takiej jak robienie kółek stopami. Prosta metoda, która przyniesie ulgę, to odpoczywanie ze stopami podniesionymi powyżej poziomu serca. Można także kupić specjalne pończochy i skarpety uciskowe przeznaczone dla osób z puchnącymi stopami. Ich działanie poprawia krążenie krwi w kończynach dolnych.

Osoby, które mają skłonność od występowania opuchlizny, powinny również unikać picia zbyt dużej ilości wody i nadużywania soli. Nadmiar wody i soli w diecie będzie nasilał obrzęki i utrudniał ich usuwanie.

Jeśli opuchlizna pojawia się często lub nie ustępuje pomimo stosowania różnych domowych metod, warto udać się do lekarza. Warto pamiętać, że obrzęki to nie tylko objaw zmęczenia stóp, czy kontuzji, ale także symptom różnych zaburzeń pracy organizmu. Pojawiają się między innymi u osób, które cierpią z powodu problemów z nerkami, co powoduje gromadzenie się zbyt dużych ilości wody w organizmie.

Depilacja laserowa twarzy

Odpowiednia depilacja laserowa tyczy się nie tylko naszego ciała, aczkolwiek również naszej twarzy. Jak wskazują statystyki z problemem nadmiernego owłosienia na twarzy zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jeżeli chodzi o nadmierne owłosienie na twarzy u kobiet to jest ono spowodowane hirsutyzmem, czyli pojawianiem się owłosienia w miejscach typowych dla mężczyzn. Polega to na tym, iż w organizmie produkowany jest nadmiar androgenów. W tym celu, osobom cierpiącym na tą dolegliwość, jest zalecana depilacja laserowa, jak również przyjmowanie środków antykoncepcyjnych, służących do utrzymania równowagi hormonalnej organizmu. Natomiast jeżeli chodzi o mężczyzn to często podczas zastępczej depilacji, odrastające włoski stają się trudniejsze do usunięcia poprzez są twardość i koloryt. W związku z tym depilację laserową twarzy zaleca się osobom, które:

 • mają włoski ciemne i twarde
 • cierpią z powodu podrażnień twarzy po zwykłym goleniu
 • cierpią na schorzenia o podłożu trądzikowym

Depilacja laserowa twarzy

Otóż na rynku jest kilka urządzeń służących do depilacji laserowej twarzy. Aczkolwiek do najnowocześniejszego i najbardziej bezpiecznego sprzętu należy laser Vectus, który oprócz bezpieczeństwa jest również laserem bezbolesnym. A to wszystko dzięki specjalnej końcówce chłodzącej, która niweluje ból zarówno podczas zabiegu, jak i po jego zakończeniu. Laser Vectus został stworzony specjalnie z myślą o najbardziej wymagających klientach, ponieważ został zaopatrzony w specjalny czytnik, który mierzy poziom melaniny w skórze, dzięki czemu dobierana jest odpowiednia częstotliwość wiązki lasera podczas zabiegu. Laser ten jest owocem wieloletniej pracy specjalistów i naukowców z renomowanej firmy Palomar Medical Technologies. Jednakże najważniejszym aspektem tego lasera jest fakt, iż włoski są usuwane na stałe, w związku z czym już nigdy więcej nie będziemy musieli posiłkować się jednorazowymi maszynkami, które podrażniały naszą skórę – o tym więcej tutaj: http://trojmiasto.eska.pl/poznaj-miasto/marzysz-o-bezpiecznej-i-trwalej-depilacji-postaw-na-wyjatkowy-laser-vectus-w-clinica-cosmetologia/569790.

Należy jednak pamiętać, iż przeciwwskazaniami do dokonania zabiegu laserowego twarzy jest przede wszystkim:

 • ciąża
 • stosowanie leków światłouczulających
 • sztuczna opalenizna
 • infekcje skórne

W związku z tym, jeżeli posiadamy sztuczną opaleniznę spowodowaną uczęszczaniem na solarium, a chcielibyśmy skorzystać  z laseroterapii, to powinniśmy przynajmniej dwa tygodnie przed samym zabiegiem zaprzestać uczęszczać na kąpiele słoneczne. Warto również pamiętać, iż aby pozbyć się włosków całkowicie należy dokonać około trzech do czterech serii laseroterapii, ponieważ niektóre włoski podczas zabiegu mogą być dopiero w fazie wzrostu.

Po zabiegu depilacji twarzy należy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację, gdyż istnieje możliwość tymczasowego zaczerwienienia, aczkolwiek nie jest ono na tyle widoczne, aby nie móc powrócić do swoich codziennych obowiązków. Zabronione jest stosowanie przez okres tygodnia kosmetyków o intensywnym składzie chemicznym, najlepiej więc, aby były to kosmetyki naturalne. Nie zaleca się także korzystania z saun, basenów i solarium przez okres dwóch tygodni.

 Zasady postępowania przed zabiegiem laserowym na twarz

  Do zasady tych zaliczamy w szczególności:

 • nie wyrywamy włosków minimum sześć tygodni przed zabiegiem
 • nie stosujemy kremów depilacyjnych minimum tydzień przed zabiegiem
 • nie stosujemy nagietka, ani dziurawca
 • nie stosujemy kosmetyków złuszczających skórę
 • nie używamy kremów zawierających kwasy owocne, ani retinolu przynajmniej jeden miesiąc przed zabiegiem
 • nie używamy leków uczulających na słońce, takich jak antybiotyki


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=M9B55Pm3yDk

Przyczyny zapalenia płuc

Zapalenie płuc jest bardzo męczącą i niesłychanie niebezpieczną chorobą, dlatego też warto poznać jej przyczyny, aby skutecznie się przed nią zabezpieczyć. Dowiedz się nie tylko jakie są najpopularniejsze przyczyny zapalenia płuc, ale również jakie są objawy, dzięki czemu rozpoznanie choroby, nie będzie tak trudnym zadaniem. Continue reading →

Przyczyny, objawy i leczenie grypy jelitowej

Grypa żołądkowa, czy też jelitowa to w rzeczywistości zakażenie przewodu pokarmowego, nie mające nic wspólnego z grypą. Ta potoczna nazwa jest jednak w powszechnym użyciu i oznacza zespół objawów nieżytu żołądkowo-jelitowego. Stan zapalny obejmuje zarówno żołądek, jak i jelito cienkie, powodując jednocześnie biegunkę, wymioty oraz ból brzucha. Czasem występuje tylko jeden z tych objawów, a bywa też tak, że do wyżej wymienionych dołącza ogólne osłabienie, bóle mięśni, głowy, gorączka, krwawy stolec. Continue reading →

Czym jest Chlamydia pneumoniae

Chlamydia pneumoniae jest bakterią przenoszoną drogą kropelkową, która wywołuje zapalenie płuc. Drogi oddechowe „wyściełane” są nabłonkiem migawkowym (rzęskowym), który znacznie ułatwia ich oczyszczanie z kurzu, pyłu i patogennych organizmów. Skoro właśnie wśród nich bytuje i rozmnaża się Chlamydia pneumoniae, należałoby oczekiwać, że z biegiem czasu delikatne migawki, pokrywające komórki nabłonkowe, ulegną doszczętnemu zniszczeniu. Tak też się dzieje. Continue reading →