Preparaty na cellulit – Jakie będą najlepszym wyborem?

Preparaty na cellulit – Jakie będą najlepszym wyborem?
5 (100%) 1 vote

Cellulit, która z nas go nie zna? Problem cellulitu dotyczy nawet 90% kobiet. Tak, 9 na 10 kobiet w wieku powyżej 18 roku życia ma cellulit. Wbrew często słyszanym opiniom nie jest to cecha jedynie towarzysząca osobom otyłym lub borykającym się z nadwagą. Cellulit może występować na udach, pośladkach czy brzuchu nawet bardzo młodych i szczupłych kobiet. 

Cellulit nie występuje u mężczyzn, chyba, że jest związany z poważnymi zaburzeniami hormonalnymi w chorobach układu wydzielniczego. Być może wyda Ci się to niesprawiedliwe ale nawet bardzo otyli mężczyźni nie maja tkanki przypominającej cellulit. 

Redukowanie cellulitu, nazywanego często również skórką pomarańczową – ze względu na zmienioną strukturę skóry należy przeprowadzić jednocześnie włączając do terapii krem antycellulitowy, dietę i ruch. Niestety zaniedbana, latami „pielęgnowana” tkanka cellulitowa może być bardzo trudna do całkowitego usunięcia, zwłaszcza jeśli krem na cellulit stosowany jest od przypadku do przypadku, nieregularnie.

Krem czy serum na cellulit?

Wybierając krem antycellulitowy stajesz przed wyborem wielu rodzajów preparatów. Na rynku znajdują się kremy, serum, olejki, a nawet pianki czy żele, które mają docelowo pomóc w poprawie jakości skóry i zminimalizować skórkę pomarańczową. Który krem wybrać? A może zdecydować się na serum lub olejek? Czym się różnią?

Podstawową różnicą jest zawartość składników aktywnych oraz rodzaj formulacji. Żele i pianki mają lekką, łatwo wchłaniającą się konsystencje, zwykle w większości złożone są z wody, która jest ich podstawą. To w wodzie zawieszone są składniki aktywne. Siłą rzeczy pianki i żele nie działają zbyt mocno, mogą pomóc pielęgnować skórę ale raczej nie pomogą w zaawansowanych postaciach skórki pomarańczowej.

sinial

Sinial – polecany krem na cellulit.

Lepszym wyborem jest krem antycellulitowy lub krem na cellulit Sinial. Kremy i Sinial zawierają więcej substancji aktywnych. Szczególnie serum Sinial w składzie zawiera mało wypełniaczy (które są konieczne, są rozpuszczalnikiem i nośnikiem składników aktywnych), a dużo składników, które mogą rzeczywiście zadziałać leczniczo na tkankę cellulitu.

Skuteczny krem na cellulit powinien zawierać składniki z trzech grup:

  • składniki poprawiające krążenie krwi – zwykle są to składniki rozgrzewające np. wyciągi roślinne mentol, olejki eteryczne, olejek paprykowy itp.
  • składniki pomagające spalanie tłuszczu – cellulit jest zbudowany głównie z tłuszczu poprzerastanego tkanką łączną lub wodą. Spalanie tłuszczu pomaga wygładzić skórę i zmniejszyć nierówności na jej powierzchni.
  • składniki usuwające toksyny – detoksykujące – wśród nich często stosowane są wyciągi roślinne lub np. kofeina pozyskana z ziaren kawy lub teina z liści i szczytów krzewów zielonej herbaty.

Co oprócz składników aktywnych?

Wszystkie wymienione wyżej składniki zawiera serum antycellulitowe . Oprócz wymienionych składników serum zawiera składniki poprawiające jakość skóry, nawilżające ją oraz uelastyczniające. Nawilżona skóra szybko wygląda ładniej a jej koloryt jest równiejszy, dzięki czemu tkanka cellulitowa jest mało widoczna.

Czy krem wystarczy?

Wiele osób kupuje kilka, kilkanaście kremów na raz stosując je naprzemiennie lub… trzymając je w szufladzie. Niestety krem stosowany nieregularnie, od przypadku do przypadku nie ma szansy optymalnie zadziałać. Kluczem do sukcesu jest regularność stosowania oraz zdrowy styl życia i dieta. Jeśli walczysz z cellulitem unikaj przetworzonej żywności. Zakazane są fastfoody, gotowe dania, słodycze, słone przekąski, tłuszcze zwierzęce i sól, która zatrzymuję wodę w organizmie i zwiększa widoczność cellulitu. Pij kawę i herbatę, najlepiej zieloną lub czerwoną, które zawierają duże ilości przeciwutleniaczy. Dieta powinna być lekka, jednak dostarczająca wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Wybieraj chude mięsa, nabiał, warzywa, owoce oraz węglowodany złożone – znajdziesz je w kaszach, pełnoziarnistych makaronach i ciemnym pieczywie.

Oprócz diety zadbaj o:

  • ćwiczenia – możesz ćwiczyć sama w domu lub wybrać się na zorganizowane ćwiczenia w fitness clubie.
  • masaż – dłońmi lub bańką chińską poprawi krążenie krwi w skórze i napnie ją.
  • zmienną temperaturę – możesz wybrać saunę lub zdecydować się na naprzemienny prysznic. Raz ciepłą, raz chłodną wodą.

Pamiętaj o tym, że musisz być regularna i systematyczna. Hodowana latami tkanka cellulitu nie zniknie z dnia na dzień. Jeśli wspomożesz stosowanie kremu ćwiczeniami, dietą i masażem możesz spodziewać się pierwszych efektów po kilku tygodniach regularnych działań.

Poradnik do walki ze cellulitem – http://zwyciezyc-cellulit.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

63 − = 59