Z czego wynika popularność zabiegu jakim jest depilacja laserowa?

Z czego wynika popularność zabiegu jakim jest depilacja laserowa?
5 (100%) 1 vote[s]

Depilacja laserowa to zabieg, który każdego dnia zyskuje coraz większą popularność wśród społeczeństwa. Jest tak, ponieważ gładka skóra stanowi w obecnych czasach rodzaj mody i jest ona jedną z kluczowych kwestii dotyczących poczucia atrakcyjności. Na depilację laserową decyduje się coraz większa liczba kobiet na całym świecie. Laserowa depilacja polega na potraktowaniu skóry wiązką lasera, która wnika w jej strukturę, aż do mieszków włosowych i powoduje ich trwałe zniszczenie. Depilacja laserowa, opinie na jej temat są jednoznacznie dobre. Większość pacjentek, które zdecydowały się na jej zastosowanie w pełni poleca zabieg jakim jest depilacja laserowa. Efekty zabiegu są niezwykle trwałe i można zauważyć je już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym. Depilacja laserowa, ile zabiegów zapewnia maksymalne efekty? Zazwyczaj ich liczba zamyka się w trzech sesjach, ale niekiedy zabieg należy powtarzać nawet pięć razy. Ponadto, po około roku konieczne jest przeprowadzanie zabiegu przypominającego, aby podtrzymać efekt gładkiej skóry.

Czy depilacja laserowa boli?

Trwała depilacja przy użyciu lasera diodowego Vectus jest w pełni wolna od przykrych konsekwencji bólowych. Jest tak ze względu na to, że na obszarze jego głowicy zastosowane zostało szkło szafirowe, które nieustannie chłodzi depilowane miejsce, powodując tym samym miejscowe znieczulenie.

Depilacja laserowa, a ciąża – czy przeprowadzanie zabiegu w tym stanie jest bezpieczne?

Depilacja laserowa w ciąży oraz na ciele kobiet będących w okresie laktacji nie powinna być przeprowadzana. Badania na grupie takich pacjentek nie zostały przeprowadzone, co może być punktem wyjścia do rozważań nad tym, że może to być szkodliwe.

Depilacja laserowa, cena zabiegu.

Jak w przypadku każdego zabiegu, obiekcję pacjentów pojawiają się także w stosunku do zabiegu jakim jest laserowa depilacja. Cena tutaj odrywa właśnie taką rolę. Należy jednak zwrócić uwagę, że jest to wydatek ponoszony jednorazowo. Depilacja laserowa, koszt z nią związany waha się od 100 zł w przypadku usuwania wąsika do 900 jeśli chodzi o okolice bikini lub nóg. Jednak pozwala to na trwale utrzymanie efektów i jest tańsze od tradycyjnych metod depilacji, które wymagają kupowania kilka razy w tygodniu maszynek jednorazowych bądź kremów do golenia.

Laserowa depilacja w Gdyni (o niej więcej tu: http://vectusgdynia.pl/kobiety/), czyli usuwanie owłosienia laserem to ukłon w kierunku wszystkich osób, które cenią sobie wygodę i komfort. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu tego typu przeciwwskazania do depilacji laserowej występują również.

Depilacja laserowa, przeciwwskazania, które jej dotyczą to między innymi:

  • usuwanie włosów laserem nie powinno być przeprowadzane na skórze kobiet będących w ciąży oraz w okresie laktacji;
  • pacjent nie może chorować na bielactwo ani łuszczycę;
  • przed i w trakcie zabiegu nie wolno przyjmować leków światłouczulających oraz retinoidów;
  • na skórze pacjenta nie mogą występować infekcje lub podrażnienia;

Depilacja laserowa, jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem nie wolno korzystać z kąpieli słonecznych ani solarium, powinno się także odstawić leki antydepresyjne oraz retinoidy, a także leki i ziła, które wykazują działanie światłouczulające. Skóra przed zabiegiem nie powinna być poddawana innym metodom depilacji. Oparzenia po depilacji laserowej nie wystąpią jeśli pacjent będzie stosował się do zaleceń lekarskich. Depilacja laserowa, skutki uboczne nie dotyczą osób, które podchodzą do tego co zaleca lekarz poważnie.

W jaki sposób dbać o skórę po zabiegu?

Koniecznym jest spożywanie dużych ilości wody. Poleca się także stosowanie Panthenolu lub kremów nawilżających, które nie zawierają w składzie spirytusu. Należy zrezygnować z korzystania z kąpieli słonecznych oraz solarium jeszcze miesiąc po przeprowadzonym zabiegu. Należy także unikać chlorowanej wody oraz gorących kąpieli.

Więcej o zabiegach na ciało i twarz na stronie Clinica Cosmetologica Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *