Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa twarzy
5 (100%) 7 vote[s]

Odpowiednia depilacja laserowa tyczy się nie tylko naszego ciała, aczkolwiek również naszej twarzy. Jak wskazują statystyki z problemem nadmiernego owłosienia na twarzy zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jeżeli chodzi o nadmierne owłosienie na twarzy u kobiet to jest ono spowodowane hirsutyzmem, czyli pojawianiem się owłosienia w miejscach typowych dla mężczyzn. Polega to na tym, iż w organizmie produkowany jest nadmiar androgenów. W tym celu, osobom cierpiącym na tą dolegliwość, jest zalecana depilacja laserowa, jak również przyjmowanie środków antykoncepcyjnych, służących do utrzymania równowagi hormonalnej organizmu. Natomiast jeżeli chodzi o mężczyzn to często podczas zastępczej depilacji, odrastające włoski stają się trudniejsze do usunięcia poprzez są twardość i koloryt. W związku z tym depilację laserową twarzy zaleca się osobom, które:

 • mają włoski ciemne i twarde
 • cierpią z powodu podrażnień twarzy po zwykłym goleniu
 • cierpią na schorzenia o podłożu trądzikowym

Depilacja laserowa twarzy

Otóż na rynku jest kilka urządzeń służących do depilacji laserowej twarzy. Aczkolwiek do najnowocześniejszego i najbardziej bezpiecznego sprzętu należy laser Vectus, który oprócz bezpieczeństwa jest również laserem bezbolesnym. A to wszystko dzięki specjalnej końcówce chłodzącej, która niweluje ból zarówno podczas zabiegu, jak i po jego zakończeniu. Laser Vectus został stworzony specjalnie z myślą o najbardziej wymagających klientach, ponieważ został zaopatrzony w specjalny czytnik, który mierzy poziom melaniny w skórze, dzięki czemu dobierana jest odpowiednia częstotliwość wiązki lasera podczas zabiegu. Laser ten jest owocem wieloletniej pracy specjalistów i naukowców z renomowanej firmy Palomar Medical Technologies. Jednakże najważniejszym aspektem tego lasera jest fakt, iż włoski są usuwane na stałe, w związku z czym już nigdy więcej nie będziemy musieli posiłkować się jednorazowymi maszynkami, które podrażniały naszą skórę – o tym więcej tutaj: http://trojmiasto.eska.pl/poznaj-miasto/marzysz-o-bezpiecznej-i-trwalej-depilacji-postaw-na-wyjatkowy-laser-vectus-w-clinica-cosmetologia/569790.

Należy jednak pamiętać, iż przeciwwskazaniami do dokonania zabiegu laserowego twarzy jest przede wszystkim:

 • ciąża
 • stosowanie leków światłouczulających
 • sztuczna opalenizna
 • infekcje skórne

W związku z tym, jeżeli posiadamy sztuczną opaleniznę spowodowaną uczęszczaniem na solarium, a chcielibyśmy skorzystać  z laseroterapii, to powinniśmy przynajmniej dwa tygodnie przed samym zabiegiem zaprzestać uczęszczać na kąpiele słoneczne. Warto również pamiętać, iż aby pozbyć się włosków całkowicie należy dokonać około trzech do czterech serii laseroterapii, ponieważ niektóre włoski podczas zabiegu mogą być dopiero w fazie wzrostu.

Po zabiegu depilacji twarzy należy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację, gdyż istnieje możliwość tymczasowego zaczerwienienia, aczkolwiek nie jest ono na tyle widoczne, aby nie móc powrócić do swoich codziennych obowiązków. Zabronione jest stosowanie przez okres tygodnia kosmetyków o intensywnym składzie chemicznym, najlepiej więc, aby były to kosmetyki naturalne. Nie zaleca się także korzystania z saun, basenów i solarium przez okres dwóch tygodni.

 Zasady postępowania przed zabiegiem laserowym na twarz

  Do zasady tych zaliczamy w szczególności:

 • nie wyrywamy włosków minimum sześć tygodni przed zabiegiem
 • nie stosujemy kremów depilacyjnych minimum tydzień przed zabiegiem
 • nie stosujemy nagietka, ani dziurawca
 • nie stosujemy kosmetyków złuszczających skórę
 • nie używamy kremów zawierających kwasy owocne, ani retinolu przynajmniej jeden miesiąc przed zabiegiem
 • nie używamy leków uczulających na słońce, takich jak antybiotyki


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=M9B55Pm3yDk

5 replies on “Depilacja laserowa twarzy”

 1. Bananowy pisze:

  Ja chcę usunąć włosy z pleców, chyba ten zabieg będzie odpowiedni. Polecicie mi tylko jakąś dobrą klinikę?

 2. Tola_Ola pisze:

  Chcę usunąć włoski pod pachami. Czy jeden zabieg wystarczy czy trzeba robić całą serię?

 3. Claudia77 pisze:

  Hej ! Miałam ten zabieg 🙂 Super, cieszę się że w końcu po wielu wątpliwościach zdecydowałam się na to cudo. Laser potraktował mnie skutecznie i łagodnie jednocześnie – nie bolało, usunęło wszystkie włoski. Polecam.

 4. Renata_Osiem pisze:

  Hej, czy jeżeli jestem podatna na uczulenia, ten zabieg jest dla mnie odpowiedni?

 5. Tola_Ola pisze:

  byłam na zabiegu dwa lata temu a włosków dalej nie ma 🙂 ciężko uwierzyć ale tak jest. I to jest fakt. Pieniądze już zaczęły się zwracać, bo nie muszę kupować maszynek ani innych akcesoriów do depilacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *