Depilacja laserowa- najlepszy sposób na usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa- najlepszy sposób na usuwanie owłosienia
5 (100%) 8 vote[s]

Depilacja laserowa, jest zabiegiem, który może być stosowany zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Z dnia na dzień, nabiera na swojej popularności z racji całkowitego usuwania owłosienia z ciała, na długi okres czasu. Laserowa depilacja, polecana jest osobom, u których pojawiają się podrażnienia w przypadku stosowania tradycyjnych metod usuwania owłosienia lub mają oni problem z wrastającymi się włoskami. Już po kilku zabiegach depilacji laserowej, które wykonamy w gabinecie kosmetycznym, możemy cieszyć się gładką skórą, pozbawioną owłosienia na zawsze.

Jakie są różnice między depilacją laserową i depilacją IPL?
Laserowa depilacja Depilacja metodą IPL
Typ i działanie światła Laser emituje wiązkę światła o selektywnej długości fali (w przedziale 700- 1000 nm). Ma więc działanie wybiórcze – tylko na włosy. Emituje fale o różnej długości, w zakresie od 420 do 1200 nm, w związku z tym tylko część z nich jest w stanie skutecznie oddziaływać na owłosienie
Efektywność depilacji Po serii zabiegów laserowych włoski zostają usunięte w sposób trwały. Depilacja IPL jedynie osłabia włosy, dlatego pomimo skrupulatnego powtarzania zabiegów, włoski w końcu i tak odrastają.
Liczba zabiegów w serii Przeciętnie 4 – 8 zabiegów Przeciętnie 10 do 20 zabiegów depilacji
Odstęp czasu między zabiegami Należy zachować odstęp 4 do 6 tygodni (dla większości obszarów skóry). Jeżeli chodzi o depilację pleców – wystarczy ją powtarzać co 10 tygodni. Depilację IPL należy robić co 2 tygodnie, w przypadku urządzeń do użytku domowego nawet co tydzień.

Wrastające włoski- jak sobie z nimi radzić?

Wrastające włoski, to częsty problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zjawisko to, nie występuje tylko u pań, które mają cienkie lub kręcone włosy, ale jest to naturalne następstwo, kiedy wcześniej usuwaliśmy włoski i teraz taki włos musi przebyć grubą warstwę skóry.

Problem ten, może być też spowodowany, częstym Skuteczna depilacja laserowa.podrażnianiem skóry przez maszynki czy depilatory. W niektórych przypadkach, skóra może zrobić się czerwona, a miejsce, w którym doszło do wrośnięcia się takiego włoska- opuchnięte. Możemy mieć wtedy do czynienia z zapaleniem mieszków włosowych.

Aby zlikwidować zapalenie mieszków włosowych, można sięgnąć po domowe sposoby, jednakże są one raczej czasochłonne, a na efekty trzeba będzie dłużej poczekać. Ukojenie skórze dotkniętej zapaleniem mieszków włosowych, przyniesie depilacja laserowa. Depilacja laserowa usuwa  nie tylko owłosienie z powierzchni skóry, ale także włoski, które znajdują się pod skórą, ponadto koi skórę i usuwa cebulki włosów, u których zatrzymany jest proces odnawiania się.

Laser do depilacji Vectus- skuteczny sposób depilacji. Dlaczego jest tak chętnie wybierany?

Laser do depilacji Vectus, stanowi niezawodny produkt, do szybkiego i skutecznego usuwania owłosienia. Laser ten, jest w pełni bezpieczny, a także ogranicza ryzyko ponownego wzrostu cebulek włosowych do zera. Depilacja laserowa, przy jego użyciu, jest niezwykle łatwa, a zabiegi w jego wykonaniu, są uznawane za najbardziej efektywne oraz są jednymi z najlepszych, używanych w dziedzinie dermatologii estetycznej.

Z racji tego, iż zabieg wykonywany tym laserem jest bezbolesny, więc bez obaw może być wykonana depilacja laserowa bikini czy depilacja laserowa pach. Jest to najlepsza technologia na rynku, a zarazem najbardziej skuteczna i to stanowi o jego najczęstszym wyborze. U niektórych pacjentów, może ona wywołać lekkie uczucie dyskomfortu (głównie dla osób, których próg bólu jest dość niski), natomiast generalnie uznawane jest to za zabieg nie powodujący bólu, a na pewno dający dużo większy komfort aniżeli depilacja woskiem.

Najlepiej zabiegi, właśnie takie jak depilacja laserowa, wykonywać zimą, kiedy skóra jest nieopalona, a kontrast między ciemnym włosem, a jasną skórą jest największy. Generuje to najskuteczniejsze usuwanie owłosienia, a co za tym idzie, ilość zabiegów też może być nieco zmniejszona. Zazwyczaj praktykuje się ogolenie włosków dzień przed zabiegiem. Skóra powinna być nienatłuszczona, ale także niezbyt przesuszona.

„Depilacja laserowa to najbardziej skuteczny i długotrwały sposób na pozbycie się owłosienia z ciała, a największym benefitem jest odpowiedni stosunek efektów do ceny za taki zabieg”.- mówi Justyna Masal, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Depilacja laserowa- przeciwwskazania, kiedy należy unikać lasera?

Warto wiedzieć o przeciwwskazaniach depilacji laserowej przed zabiegiem, aby uniknąć niepożądanych efektów, a uzyskać jak najlepsze rozwiązanie problemu. Najważniejsze przeciwwskazania:

 • głównym przeciwwskazaniem jest ciąża (zabiegu w takim stanie nie wykonuje się z racji zbyt dużego ryzyka),
 • opalona skóra,
 • jeżeli kobieta znajduje się w okresie karmienia piersią,
 • przebyte choroby przewlekłe (np nowotwory) winny być skonsultowane z lekarzem przed wykonaniem zabiegu,
 • przyjmowane leki (niektóre leki na trądzik, antydepresanty, które mogą spowodować nieprawidłową reakcję skóry na laser),
 • infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze, w miejscu gdzie będzie wykonywany zabieg.

Depilacja laserowa- opinie o skuteczności depilacji laserowej

Opinie o depilacji laserowej, to głownie mające pozytywną ocenę wypowiedzi kobiet, dDepilacja laserowa pach.la większości których zabiegi w ilości od 4, były wystarczające do usunięcia owłosienie z całego ciała na zawsze. Wiele kobiet, które po depilacji laserowej pytane były o zabieg, twierdziło, że już po 1-szym zabiegu widać rewelacyjne efekty. Największym plusem zabiegu, jest właśnie pozbycie się owłosienia na stałe. Każdy kto kiedykolwiek spróbował całej kuracji zabiegów depilacji laserowej, nie wyobraża sobie używania innej metody do usuwania owłosienia.

Głównym plusem jest to, iż nawet kilkukrotnie wykonywany zabieg depilacji laserowej , nie musi być później powtarzany jak np. częste używanie maszynki czy depilatora. Jest to też często jedyne wyjście, dla osób, które cierpią na choroby związane z hormonami czy policystycznymi jajnikami, które to powodują występowanie znacznie większej ilości włosów na całym ciele niż normalnie.

Czy depilacja laserowa boli? Do czego można porównać taki ból?

Czy depilacja laserowa boli- opowiedz brzmi nie, wywołuje tylko uczucie lekkiego dyskomfortu. Jednakże uczucie, jakie towarzyszy przy jego wykonaniu, dla osoby o przeciętnej wrażliwości, można określić jako lekkie pieczenie lub szczypanie, więc raczej daleko temu odczuciu do bólu. W porównaniu jednak do innych rodzajów depilacji np. depilatorem lub woskiem, podczas których to włoski są wręcz wyrywane- depilacja laserowa jest bezbolesna.

5 replies on “Depilacja laserowa- najlepszy sposób na usuwanie owłosienia”

 1. fiskuska pisze:

  Ech pewnie podczas depilacji laserowej i mojej wrażliwej skórze doszłoby to powstawania podrażnień, tak jak to się dzieje w przypadku golenia klasyczną maszynką..

 2. bieciaa pisze:

  Sama zdecydowałam się na depilację laserową i osobiście jestem z niej mega zadowolona. Zabieg odbyłam w Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Co do efektów to teraz nie muszę codziennie golić sobie nóg oraz nie mam czarnych kropek jakie występowały po depilacji maszynką czy woskiem:P

 3. złotaJesień pisze:

  Jeśli chodzi odepilację laserową to każdy znajdzie coś dla siebie^^ Teraz mamy tyle dostępnych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia, że na pewno jakiś sposób zadziała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *