Zabiegi na wzmocnienie włosów i pielęgnację skóry głowy

Zabiegi na wzmocnienie włosów i pielęgnację skóry głowy
5 (100%) 46 vote[s]

 

U wielu osób występuje problem nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia. Rozwiązaniem dla nich są profesjonalne zabiegi kosmetologiczne, do których można zaliczyć m.in. Dermapen/Mezopen, mezoterapię igłową koktajlem witaminowym lub mezoterapię igłową osoczem. Działają one doskonale na wzmocnienie włosów, gdyż dzięki nim niezbędne substancje docierają do przyczyny dolegliwości. Należy też zauważyć, że niezwykle istotna jest ponadto właściwa diagnostyka, a mogą ją zapewnić np. badania Trichoskopia i Trichogram.

Pielęgnacja skóry głowy i włosów to dzisiaj całe multum przeróżnych metod i zabiegów. Które z nich są najpopularniejsze?

Mezoterapia igłowa osoczem

Jak wzmocnić włosy? Jedną z propozycji jest mezoterapia igłowa osoczem. Przeprowadzenie tego zabiegu jest związane z wprowadzeniem osocza bogatopłytkowego do głębokich partii skóry głowy poprzez liczne nakłucia igłą. Osocze to element naturalnie występujący we krwi, co umożliwia uzyskanie długotrwałych oraz wyjątkowych rezultatów. Efekty występujące po tym zabiegu to:

 • przyspieszenie porostu włosów,
 • zauważalna odnowa struktury włosa,
 • spowolnienie wypadania włosów,
 • wzmocnienie włosów.

Mezoterapia igłowa koktajlem witaminowym

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak wzmocnić cebulki włosów? Doskonałym rozwiązaniem jest mezoterapia igłowa koktajlem witaminowym. Ten zabieg polega na wielokrotnej iniekcji specjalną igłą koktajli odżywczych, w których znajduje się spora ilość substancji aktywnych, niezwykle istotnych dla skóry głowy. Wszelkie preparaty docierają do nisko położonych warstw skóry, co powoduje, że dostają się w sposób bezpośredni do źródła problemu. Należy też zauważyć, że ważne jest to, że składniki tych koktajli są dobierane w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu zabiegowi następuje:

 • polepszenie kondycji włosów,
 • wzmocnienie cebulek włosów,
 • widoczny wzrost włosów,
 • zahamowanie utraty włosów.

Dermapen/Mezopen

Ten zabieg związany jest z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia, które umożliwia mikronakłuwanie skóry. Jeżeli ma on wzmocnić włosy, to wówczas substancje czynne wprowadzane są w głąb skóry głowy. Można stosować różne substancje, w zależności od wymagań danej osoby. Dermapen/Mezopen sprawia, że następuje m.in.:

 • zwiększenie objętości włosów,
 • wyraźny spadek tempa wypadania włosów.

Trichogram

Trichogram jest badaniem określającym stan cebulek włosów. Jego przeprowadzanie polega na pobraniu 50-100 włosów, a w dalszej kolejności na analizie ich korzeni pod mikroskopem. To badanie z reguły jest zlecane przez lekarza o specjalności dermatolog-trycholog.

Trichogram umożliwia:

 • ocenę budowy łodygi włosa, przede wszystkim w trakcie detekcji zaburzeń o charakterze wrodzonym, które są określane jako włosy bambusowate lub paciorkowate i mogą doprowadzić do łysienia,
 • analizę kondycji skóry głowy,
 • ocenę postępów w kuracji wypadania włosów.

Trichoskopia z komputerową oceną Tricholab

Trichoskopia to cyfrowa metoda badania włosów. Jest ona realizowana poprzez wykorzystanie dermatoskopu wyposażonego w oprogramowanie komputerowe i cyfrowy aparat fotograficzny.
To badanie pozwala na obserwację włosów w znacznym powiększeniu (nawet 70-krotnym), co zapewnia ocenę stanu łodyg włosów, ujść mieszków włosowych, a także sąsiadującej z nimi skóry.

Podsumowanie

Wypadanie i osłabienie włosów może być w dzisiejszych czasach naprawdę skutecznie zahamowane i cofnięte. Co ważniejsze, istnieją także gabinety kosmetologiczne oferujące darmowe konsultacje, które pomogą ci dobrać właściwy zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *